KOLIBRY vs SŁONIE

Dzisiaj chciałabym pofilozofować na temat wartości pracy i wysiłku fizycznego. Powiem krótko: są przewartościowane.

Nie trzeba być naukowcem, aby wiedzieć, iż słoń żyje zdecydowanie dłużej niż koliber. Taki słoń spędza swoje dnie na spokojnym spacerowaniu od drzewka do drzewka, udzielania się towarzysko i zażywaniu kąpieli.

Koliber, dla odmiany, napierdziela od kwiatka do kwiatka jak miniaturowy messerschmitt. Zobaczyć go w ogródku to rzadkość, ale niech mi ktoś powie, że zdążył wyjąć telefon i pstryknąć skubańcowi fotkę, to za żywota nie uwierzę! Na koniec dnia ta biedna ptica musi padać na dziób ze zmęczenia!

Wniosek jest prosty: do szczęśliwego i długiego życia potrzebne jest nam stado, w towarzystwie którego możemy powoli spożywać posiłki oraz zbiorniki wodne, aby się pochlapać i powylegiwać.

Bieganie, oraz inne ćwiczenia fizyczne mogą nam tylko niepotrzebnie skrócić życie. Biedny koliberek dożywa ledwo ośmiu lat! Odsetek zawałów serca wśród kolibrów musi być niesamowicie wysoki. (Ktoś powinien zdecydowanie przeprowadzić na ten temat jakieś badania!) Dla kontrastu; słonie mogą dożyć nawet do siedemdziesiątki!

Proponuję więc, aby następnym razem, kiedy złapiemy się na pędzeniu od jednego zadania do drugiego, pamiętać, że słonie wiedzą lepiej jak żyć, i że nie ma na świecie słonia, który jest tak zmęczony, że nie pamięta jak się nazywa. Nie, nie, drogie Koleżanki! Słonie mają przecież słoniową pamięć!

12791_283370841783461_996696991_n

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s