LICZBA POJEDYNCZA

Życie kobiety  pojedynczej niesie ze sobą wiele wyzwań, aczkolwiek przy odpowiednim nastawieniu można boki zrywać ze śmiechu. Przy nastawieniu nieco mniej pozytywnym, można za to  wpaść w lekki alkoholizm lub kliniczną depresję.

Ale jakie by to podejście nie było, kobieta pojedyncza musi sobie jakoś radzić. Lampeczka wina na zakończenie dnia (żeby nawet codziennie i żeby nawet pojemności przeciętnej butelki) to rodzaj terapii, która powinna być przepisywana, bez żadnej łaski, na receptę. Bo wino dla kobiety jest jak taśma montażowa dla faceta; nie ma takiego problemu, którego się nie da rozwiązać przy jego pomocy.

Poznanie osobnika płci męskiej, niezbędnego do utworzenia liczby mnogiej, wcale nie jest w dzisiejszych czasach rzeczą łatwą.  Niestety flirtowanie w pracy jest politycznie niepoprawne (nasze mamy to miały “flirtacyjne” ElDorado w robocie), latanie po barach nie każdej kobiecie przystoi czy przypada do gustu, w bibliotekach to już nawet inteligencja nie bywa,  a szczerze pisząc, to kogóż można poznać w kolejce po marchewkę w organicznie hipsterowskim supersamie? Zostaje więc tylko stary dobry internet.

Stron do poznawania drugiej połowy jabłka (gruszki, śliwki czy jaki  tam owoc kogo kręci) jest sporo. Pojedynczy panowie to, po równo, kościelni i szataniści, hetero i homo, farmerzy, biegacze, instruktorzy jogi, chirurdzy plastyczni, republikanie, demokraci, fanatycy wszelkiej maści, itp, itd. I to są wszystko sami dobrzy faceci!  Górna półka! Powaga!

Każdy z nich jest łatwy we współżyciu, posiada wielkie poczucie humoru, dzięki któremu wspólna podróż przez  życie będzie miła, łatwa i przyjemna. Drobiazgami żaden z nich się nie przejmuje, dramatów nikt nie robi,  scen również nie urządza. Ba! Wszyscy rozumieją potrzebę komunikowania się i rozwiązywania problemów na bieżąco. Żaden  nie ma ochoty na ciche dni! Do tego są to twardo stąpający po ziemi romantycy odnajdujący się na rybach oraz w poezji śpiewanej. Lubią spacery ramię w ramię o zmierzchu, ciche wieczorki na kanapie z aktualnym bestsellerem i miękką podusią, lub przed telewizorem wtuleni w tę drugą połówkę.

Panowie potrafią również doskonale gotować! I to nie jakieś tam kluski z serem! O nie! Takie Pollo Autunno z kasztanami i figami pod beszamelem! Ha! Można się zaślinić z głodu zgadując cóż to za ptica.  Oczywiście same złote rączki, o gołębich sercach i mięśniach z kamienia. W końcu odwiedzają systematycznie siłownię (między 3 a 5 razy w tygodniu), pole golfowe, kościół, szpital bądź schronisko dla zwierząt (instytucja do wyboru według potrzeby).

Jeśli są ojcami, to  dzieci są  epicentrum ich świata,  światełkiem w tunelu, radością o poranku i absolutnie żadna kandydatka nie ma szans tego zmienić!

Do tego wszyscy szczerzą kły na każdej fotce, gdyż zostało  naukowo udowodnione, że nieuśmiechające się osobniki są mniej przyciągające.

No, więc przyznaję, że niczego nie rozumiem! Bo to są wspaniałe, unikatowe męskie okazy! To jest wbrew prawom Natury, Ewolucji i zdrowego rozsądku, aby takie specyfiki występowały w takich ilościach i jeszcze miały problemy ze znalezieniem partnerki! Jeśli oni, tak sami i niczyi, to ja rzucam co aktualnie mam i lecę wymienić na lepszy model!

Będzie nam jak w niebie! Toż  ja też jestem spokojną, spolegliwą kobitą o wielu talentach do odkrycia! Będę głaskać te mięśnie wypracowane na siłowni, wcinać te obiadki z truflami pod beszamelem. Mogę siedzieć na kanapie czytając i oglądając na przemian, wtulona w miękką podusię, bądź w to żelazne ramię.

Mam cały dom do wyremontowania, więc złota rączka będzie jak znalazł! Nie mam problemu, aby facet jechał na ryby, w końcu każda kobieta musi kiedyś odpocząć!

I to zrozumienie dla potrzeby komunikacji! No bajka przecież! Będziemy rozmawiać o naszych problemach, obgadywać koleżanki, plotkować! Razem wybierać herbatki w supermarkecie i balsamy do ciała w drogerii. Pić wino dla zdrowotności i radości, deklamować wiersze i nucić piosenki, a w weekend skoczymy razem na pedicure! A to wszystko z wiecznym uśmiechem na ustach i wdzięcznie brzmiącym śmiechem z jego doskonałych żartów i tego lekkiego poczucia humoru, pozwalającego nam przejść razem przez życie miło, łatwo i przyjemnie….

 

….. ze snu wybudziło mnie ostre piernięcie umięśnionego męskiego ciała odwiedzającego siłownię cztery razy w tygodniu. Ciało powoli wstało z łóżka i ciężko poczłapało do łazienki, gdzie oddało słodkie poranne beknięcie. Po serii przyciszonych odgłosów innych rutynowych oblucji, nastąpiło kulminacyjne harknięcie w zlew. Tylko prawdziwy, romantyczny, stuprocentowy mężczyzna jest w stanie tak melodyjnie rozpocząć dzień. I tego będę się trzymać. W końcu czegoś trzeba. Po południu idę do lekarza po receptę, potem będzie już łatwiej!

5 myśli w temacie “LICZBA POJEDYNCZA

      1. Jak miło to było poczytać, pośmiać sie do łez … Ja juz myślałam, ze ja taka wariatka, ze nie wierze w owe opisywanie sie przez panów . Jestem wdowa i rzeczywiście spróbowałam za pomocą internetu znaleźć te swoją druga połówkę , ale… Lżej na sercu….

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s