Rozkwitnąć sobą

Drogi „były”,

Dziękuję, że nie byłeś takim mężczyzną jakiego potrzebowałam, bo dzięki temu poznałam jaką jestem kobietą.

Dziękuję, że przygaszałeś moje światło, bo dzięki temu odkryłam potrzebę świecenia całą moją mocą.

Dziękuję, że próbowałeś zrobić ze mnie kobietę stojącą dwa kroki za mężczyzną, ponieważ w twoim cieniu przekonałam się, że jestem po to, aby stać z kimś ramię w ramię, i że jestem zdolna stworzyć dużo więcej u boku mężczyzny, który docenia moją oryginalność.

Dziękuję, że obawiałeś się mojej inteligencji i głębi mojego umysłu, bo zobaczyłam różnicę między kochaniem mnie za to jak wyglądam i jak się dzięki mie czujesz, a kochaniem mnie za to kim naprawdę jestem.

Dziękuję za pozostawienie mnie samej sobie z moją samotnością, bo dzięki temu odnalazłam drogę do siebie.

Dziękuję, bo nauczyłam się kochać i upajać się swoją suwerennością.

Dziękuję za uczynienie mnie silną i pewną siebie kobietą.

Jestem wdzięczna, że tak bardzo onieśmielał cię mój wolny duch, bo dzięki temu zrozumiałam, że albo zgodzę się  żyć w granicach twojego komfortu, albo powiem “pieprzę to” i wrócę do siebie- wolnej i nieskrępowanej.

Dziękuję za twoje wszystkie  “jeśli tylko”, “może” i “chyba, że”. Dziś wiem, że wszystko zależy tylko i wyłącznie ode mnie samej. Nie potrzebuję niczyjej zgody i przyzwolenia aby się realizować.

Dziękuję, że moja prawda tak bardzo cię uwierała. Widząc jak bardzo była ona dla ciebie niewygodna, zrozumiałam, jak bardzo ja jej pożądam.

Dziękuję, że nigdy nie dałeś mi tego czego pragnęłam. Wiedząc czego nie miałam, zobaczyłam czego naprawdę chcę. Nie ma już we mnie zgody na przyjmowanie mniej niż zasłuję.

Dziękuję za pokazanie mi wszystkiego czego nie chciałam, bo kiedy stanę twarzą w twarz z tym czego pragnę, nie będzie we mnie strachu, aby po to sięgnąć ręką.

Dziękuję za wszystkie niepewności, które twoje działania i słowa tak sprawnie wyciągały ze mnie. Patrząc na moje emocje, którymi reagowałam na to co robiłeś, wiem już jak chcę i powinnam się czuć. Zrozumiałam, że nikt nie ma nade mną mocy, a to jak się czuję jest, tylko i wyłącznie, moim wyborem, a nie konsekwencją czyjejś akcji.

Jestem wdzięczna, że nigdy nie kochałeś mie wystarczająco. Wiem, że kochałeś mnie na swój sposób, ale nie była to miłość, która dawała mi bezpieczeństwo i ciepło.

Dziękuję za pokazanie mi, że nie chcę być z kimś kto kocha mnie połowicznie, trochę, chyba, bądź zaledwie uznaje moją obecność.

Dziękuję za pokazanie mi, że miłość, której szukam jest niezwyczajna.

Jestem wdzięczna, że narzuciłeś  mi swoją „normalność” i próbowałeś zniewolić szarą codziennością,  bo wiem, że nigdy nie będę osobą, której można przykleić etykietkę. Życie to coś więcej niż egzystencja. A ja nie chodzę po tym świecie tylko po to, aby uczynić czyjeś bardziej wygodnym, ale po to, aby ktoś mógł poczuć, że żyje.

Dziękuję, że nigdy nie doceniałeś mnie za moją indywidualność i ducha, bo dzięki temu wiem, jak ważne jest bycie w zgodzie z sobą i wsłuchiwanie się w to co mi w duszy gra.

Będę zawsze wdzięczna za to, że próbowałeś mnie zmienić, bo zdałam sobie sprawę, że jestem dokładnie taką jaką powinnam być i każdego dnia staję się tylko lepszą. Chociaż życie samej nie jest zawsze łatwe, to właśnie wtedy mam możliwość, aby zapuścić korzenie, wyrosnąć i rozkwitnąć sobą. 

Dziękuję za wszystkie złe rzeczy, sytuacje, słowa, gesty, bo pokazały mi jak wyglądają te dobre – i za to będę ci dozgonnie wdzięczna.

2 myśli w temacie “Rozkwitnąć sobą

  1. No… Bridget Jones też nie była zadowolona ze swojego faceta bo gacie w kostkę składał. Dopiero jak trafiła do więzienia i posłuchała jakie inne kobiety miały problemy ze swoimi facetami to ją oświeciło. Potrzeba wstrząsu aby nabrać dystansu i zadowolenia z tego co się ma.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s