Jaskiniowiec -Droga Wszystkowiedząca Wiedźmo Ple-Ple

Droga Wszystkowiedząca Wiedźmo Ple-Ple, mam problem natury sercowej. Kilka miesięcy temu poznałam mężczyznę, z którym początkowo nawet nie byłam zbytnio zauroczona, ale z czasem przekonałam się do niego. Chodziliśmy na randki, świetnie nam się rozmawiało, zbliżyliśmy się intymnie i naprawdę uwierzyłam, że zmierzamy w dobrym kierunku. Rzecz w tym, że od kilku tygodniu on mnie najwyraźniej unika. Nie dzwoni, odpowiada na moje sms-y po bardzo długim czasie, twierdzi, że jest bardzo zajęty w pracy i nie może się spotkać. Nie wiem o co chodzi i co robić?

Pomocy. Zrozpaczona Romantyczka.

Droga Zrozpaczona Romantyczko,

Wierz mi, chyba każda kobieta na Ziemi była kiedyś w Twojej sytuacji.

Aby znaleźć wytłumaczenia dla zachowania Twojego mężczyzny, musimy się przyjrzeć jak cały proces randkowania wygląda od strony żeńskiej, a jak od męskiej.

Osobiście uważam, że randkowanie, nie jest niczym innym jak  biologiczną potrzebą utrzymania naszego materiału genetycznego przy życiu. I nawet jeśli twierdzimy, że spotykamy się z kimś bez zobowiązań, dla frajdy i dania sobie po rajtach, to i tak kieruje nami biologia.

Mężczyźni mają tą przewagę nad nami, że aby się rozmnożyć, i bardzo tu upraszczam, potrzebują tylko znaleźć chętną na bara-bara partnerkę. Kobieta, ze względu na czas ciąży i lata życia z konsekwencją takiego bara-bara, musi być bardziej wybiórcza.

Wiedząc o tym, łatwiej zrozumieć dlaczego faceci okazują entuzjazm na początku znajomości, a kobiety podchodzą do niego z rezerwą.

Kiedy mężczyzna namierzy kobietę  zrobi wszystko, żeby ją do siebie przekonać. To wtedy budzi nas rozczulającymi sms-ami o poranku, sprawdza w południe jak nam dzień mija, dzwoni tak sobie pogadać, bo się stęsknił, planuje spotkania, przysyła kwiaty itepe, itede. Brzmi znajomo? Bajka, no nie?

Jak ma techniczną smykałkę to jeszcze nieproszony wpadnie naprawić zepsutą zmywarkę, o której usłyszał mimochodem. Jeden mój Randek zorganizował mi wymianę opon i oleju w samochodzie przed moją planowaną podróżą na drugi koniec Ameryki, kiedy ojciec dzieci, które ze mną jechały, nawet słowem na ten temat nie bąknął.

I kiedy nam zaczyna się wydawać, że złapałyśmy, wreszcie, upragnionego księcia, książe wrzuca wsteczny. Osiągnął swój cel – zobaczył, że złapał nas na haczyk.

Do tej pory nie bardzo się nad nami zastanawiał. Owszem, musiałyśmy mu się spodobać, bo palcem by nie ruszył dla paszczura, ale generalnie, cała zabawa polegała na łapaniu myszki. Kiedy myszka się złapała, kot musi podjąć decyzję co z nią zrobić. Pobawić się, zjeść, zatrzymać?

Nam kobietom bardzo trudno przychodzi przyjąć do serca fundamentalną prawdę, że mężczyzna nieskomplikowaną istotą jest. W odróżnieniu od nas – babeczek. My lubimy rozdzielać włos na czworo, doszukiwać się drugiego dna, snuć domysły, pisać scenariusze. Zazwyczaj najlepiej nam to wszystko idzie w towarzystwie innych kobiet, które rozumieją nasze rozterki.

Mężczyzna potrzebuje schować się w swojej jaskini i zastanowić się co dalej. I wtedy właśnie, znika nam z pola widzenia. Przestaje dzwonić, pisać pięknie o poranku, nie wyraża żadnego zainteresowania naszą osobą.

Co robi statystyczna baba w takiej sytuacji? Oczywiście odchodzi od zmysłów! Co zrobiła? Gdzie skusiła? Czyżby za dużo od niego chciała? Może za mało dawała? Źle dawała? Boże, fatalna w łóżku jest? Wykorzystał i porzucił! Drań bez serca! Ale przecież kran naprawił! Przytulał w tańcu! Na tańce zabierał! Płacił! Więc nie mogło być tak źle! Inną znalazł! Gnój jeden! Wszyscy faceci są tacy sami! Nigdy już nie da się żadnemu tak wkręcić!  Ale tak ładnie pachniał! Gdzieś ma jego podkoszulek… Idzie wąchać i ryczeć. A w międzyczasie próbuje do niego dzwonić, pisać sms-y. Śledzi jego konto na Facebooku. O! Proszę! Był na piwie z kumplami! Czyli nie taki zajęty jak twierdzi! To dla niej nie ma czasu! Dzwoni więc więcej, częściej, bo przecież należą się jakieś wyjaśnienia. Tak nie można! To nieludzkie! Nie daj cię panie Boże, gdzieś po drodze otworzy butelkę wina i ją wydoi! Uuuu! Telenowela!

Więc jeszcze raz stwierdzam: nam kobietom bardzo trudno przychodzi przyjąć do serca fundamentalną prawdę, że mężczyzna nieskomplikowaną istotą jest. A faceta w jaskini trzeba zostawić w spokoju. Sam wyjdzie. Czy powróci, to już inna kwestia, ale po co nam gościu wyciągnięty z niej na siłę? Zwieje przy pierwszej okazji i tylko więcej bałaganu po sobie zostawi.

Czemu tak się dzieje? Bo jesteśmy inaczej skonstruowani mentalnie. Poza faktem, że jesteśmy po prostu dużo lepszą i mądrzejszą wersją prototypu jakim był Adam, jako kobiety jesteśmy empatycznie nastawione na odbiór emocji innych ludzi. Dlatego wiemy, kiedy ktoś jest smutny, zły, czy nie w humorze, a tylko rzuciłyśmy okiem na tą osobę. Mózg mężczyzny lepiej radzi sobie z przedmiotami i twierdzeniami teoretycznymi, podczas gdy mózg kobiety lepiej reaguje na bodźce zmysłowe. Dlatego, kiedy mężczyzna staje oko w oko z uczuciami to się gubi. I zwiewa. 

Z tego samego powodu facet nie potwierdza swojej miłości ciągłymi wyznaniami, bo jak powiedział, że kocha pietnaście lat temu i nadal z kobietą jest, to znaczy, że nic się nie zmieniło i powtarzać się nie będzie. On pokazuje. Ponieważ, mężczyzna nieskomplikowaną istotą jest (utrwaliło się już?) zawsze, ZAWSZE, należy patrzeć na to co robi, a nie co mówi! Poranna kawa przyniesiona do łóżka jest zdecydowanie pewniejszym dowodem uczucia, niż serenada wyśpiewana o północy pod oknem.

Droga Zrozpaczona Romantyczko, poczekaj, a w międzyczasie rób swoje. Żyj swoim życiem, bo mam nadzieję, że takie masz, i że Twój świat nie kręci się tylko dla tego pana. Zawsze miej swoje pasje, przyjaciół, rzeczy i sprawy, które przynoszą spełnienie i zadowolenie. Mężczyzna nie może być wyczekiwanym dopełnieniem, bez którego życie nie jest takie jakie powinno być. On ma być pięknym “dodatkiem” do spełnionej kobiety. Na takiego warto poczekać. A anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły!

Trzymam kciuki,

Wszystkowiedząca Wiedźma Ple-Ple

  • Wszystko to oczywiście piszę z przymrużeniem oka i wielką admiracją dla facetów. 😉

2 myśli w temacie “Jaskiniowiec -Droga Wszystkowiedząca Wiedźmo Ple-Ple

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s