ZSZYWKI W BUŁCE

Moje pokolenie to miało fajne dzieciństwo! Mieliśmy kilka zabawek na krzyż, lataliśmy regularnie po książki z biblioteki, do zmroku byliśmy na podwórkach, a w telewizji oglądaliśmy tylko dobranocki i teleranki. Nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, że moglibyśmy mieć lepiej. “Zachód” to były kolekcje puszek po napojach albo nieziemski zapach z pudełka po mydle “zielone jabłuszko”.

Nasze “braki” dały nam fajne wejście w dorosłość: ambicje, przedsiębiorczość, wyobraźnię. Potrafimy zrobić coś z niczego, np. dżem własnej roboty, marynowane ogórki albo grzybki na zagryzkę, w dodatku z własnego ogródka lub uzbierane w lesie. Potrafimy zmieniać biegi w aucie (zamierająca umiejętność), nie wpadamy w panikę, kiedy auto się zepsuje, bo w młodości każde się psuło. W szkole mieliśmy zajęcia ZPT, więc każdy z nas wie jak dziergać na szydełku i drutach, haftować krzyżykiem, zrobić karmnik, makramę i sałatkę jarzynową. A na PO to nawet strzelaliśmy z karabinów. Czy koniec świata, czy apokalipsa zombie – dzieci PRL-u są przygotowane.

Za to moje dzieci zdecydowanie mniej, chociaż i tak mają większe szanse niż ich koledzy z klasy. Przynajmniej zdają sobie sprawę, że mięso i warzywa nie biorą się z półki w supermarkecie. Że czasami trzeba coś naprawić, a niekoniecznie wyrzucać i kupować nowe. Że czasem czegoś nie ma i po prostu trzeba żyć bez albo pokombinować. Że jeśli nie ma pieczywa na śniadanie (a pamiętajmy, że mieszkam w kraju, w którym nie ma sklepów na rogu, i w okolicy, w której nie ma rogów, tylko drogi przez las), to jemy pomidorowkę z wczoraj i też jest cacy. Że jeśli folia się skończyła i, pod warunkiem, że było pieczywo, jest problem jak kanapki do szkoły zapakować, to trzeba zacząć improwizować.

I tak mam informację dla wszystkich, którzy o szóstej rano mogą się znaleźć w podobnej sytuacji – do papieru do pieczenia nie przykleja się taśma klejąca, więc żeby bułka nie wypadła z opakowania należy użyć zszywacza. Przy trzeciej bułce osiągnęłam taką precyzję, że wyglądała jak prezent spod choinki. Merry Breakfast!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s