Alive or survive?

Stanęłam niedawno przed bardzo ciekawym pytaniem:  

Gdy coś robisz, robisz to tak aby żyć, czy aby przeżyć? Alive or survive?

Czy buty, które zakładasz na nogi są, może nie najpiękniejsze, ale wygodne? Czy są piękne, seksowne, oryginalne? Czy trzymasz je w szafie na “specjalną okazję”, bo szkoda żeby się zniszczyły, czy znajdujesz okazję każdego dnia?

Alive or survive?

Czy jedzenie, które jest na Twoim talerzu ma li tylko zlikwidować głód? Czy jesz w pośpiechu, byle gdzie i byle jak? Czy jesz uważnie, celebrujesz posiłki na świątecznej porcelanie przy stole nakrytym pięknym obrusem?

Alive or survive?

Czy swoją pracę wykonujesz, aby przeżyć, czy nią żyjesz? Czy idziesz do niej bo musisz, męczysz się każdego ranka i nie możesz doczekać się piątkowego popołudnia? Czy zrywasz się świtem w podniecającym oczekiwaniu, pełna radości i entuzjazmu? Czy pracujesz, żeby pokryć rachunki i przetrwać? Czy żyjesz swoją pracą i nawet jeśli nie kręcisz kokosów to nie ma to wielkiego znaczenia?

Alive or survive?

Czy jesteś z Nim, bo łatwiej we dwoje, bo tyle lat razem, bo facet już zdiagnozowany? Czy żyć bez niego nie możesz? Czy kiedy się kochacie to seks jest rozkoszą, której wyczekujesz, czy obowiązkiem na koniec dnia, raz w tygodniu, w miesiącu? Czy jest w nim pasja, radość, dreszcz, czy zamykasz oczy i myślisz o czymś innym?

Alive or survie?

Czy masz wokół siebie ludzi, którzy Cię napędzają, motywują, z którymi możesz konie kraść, którym oddasz nerkę w razie potrzeby? Czy po prostu są, jacy są, i lepszy rydz niż nic?

Alive or survive?

Czy oddajesz się swoim pasjom, szukasz  wyzwań, uczysz się, rozwijasz? Czy siedzisz godzinami wlepiona w ekran lub ekranik wierząc, że na wszystko jest już za późno, że nie ma sensu, że to nie dla Ciebie?

Alive or survive?

Czy realizujesz swoje marzenia? Czy walczysz o nie? Czy odważasz się iść pod prąd, wbrew normom, regułom, zwyczajom? Czy sięgasz po to czego pragniesz? Czy zamykasz się w sobie, trzymasz język za zębami, ulegasz presji, poddajesz się, bo tak lepiej, spokojniej, bezpieczniej?

Alive or survive?

Czy kiedy odejdziesz z tego świata pozostanie po Tobie ślad? Czy będziesz tą babcią, ciotką, kobietą, o której krążyć będą historie w przyszłych pokoleniach? Co zrobiłaś? Wielkiego, ważnego, szalonego? Czy będziesz pustym okienkiem na drzewie geneologicznym, którego nikt nie będzie potrafił wypełnić?

Alive or survive?

Czy żyjesz? Czy egzystujesz?

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s